hello world!

Savoir vivre za kierownicą

Savoir vivre za kierownicą czyli dobre maniery za kierownicą są ważne z kilku względów. Spokój, przestrzeganie przepisów i poszanowanie innych uczestników drogi mają duży wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa. Poza tym nieeleganckie zachowania nie przyspieszą zanadto dotarcia na miejsce, za to wywołają frustrację. Warto pamiętać, że nie jest się jedynym uczestnikiem drogi i mieć na uwadze dobro innych.

Jakich zachowania na drodze są niedopuszczalne? Savoir vivre za kierownicą.

Wielu Polaków na drogach jest sfrustrowanych, gdy stoją w niekończącym się korku. Jest to zrozumiałe, jednak trąbienie na innych niewiele tu pomoże. Każdemu zdarzyło się być w innym mieście, w dzielnicy, której dawno nie odwiedzał, czy kierować autem jako nowy kierowca. W takich sytuacjach można jeździć mało płynnie. Wyrozumiałość będzie bardziej pomocna niż wciskanie klaksonu.

Podobnie wygląda kwestia otwierania okien, żeby komuś powiedzieć lub wykrzyczeć co negatywnego się o nim myśli, lub pokazywania niecenzuralnych znaków.

Kolejnym ważnym problemem jest wyprzedzanie, które zmusza osobę poruszającą się na przeciwległym pasie do nagłego hamowania, zwolnienia czy zmiany pasa ruchu.

Jeszcze jedną nieuprzejmością ze strony kierowców jest niedbałe parkowanie. Wielokrotnie widzi się na parkingach auta zajmujące dwa miejsca parkingowe. Jest to bardzo nieeleganckie zachowanie.

Co kierowcy powinni robić podczas jazdy?

Istotne jest, by jak najwcześniej wdrażać w życie odpowiednią kulturę jazdy. Ucząc się do egzaminu w Nauce jazdy w Kielcach, wyćwiczysz wszystkie zachowania, które powinny być znane każdemu kierowcy.

Jednym z nich jest jazda na suwak. W miejscu, w którym droga dwujezdniowa zwęża się do jednego pasa, należy zjeżdżać na nią naprzemiennie z obu pasów. Niestety wielu kierowców tego nie robi.

Kulturalne jest również płynne ruszanie zaraz po zmianie świateł na zielone. Dzięki temu więcej aut zdąży przejechać przed zapalaniem się czerwonego światła.

Ważne jest także niezapominanie o kierunkowskazach. Dla innych użytkowników drogi wiedza o tym, że auto przed nimi będzie skręcać, jest bardzo istotna. Brak włączonego kierunkowskazu może doprowadzić do wypadku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram