Prawo jazdy kategorii C

Czas trwania: 20h teoria + 30h praktyka
Cena kursu: od 3400 PLN
Cena godziny dodatkowej: 130 pln
Cena wykładów: 500
Prawo jazdy kategorii C pozwala na prowadzenie pojazdów przekraczających 3.5t (w tym ciężarowe i ciągniki siodłowe).
prawo jazdy kategoria C Kielce

Prawo jazdy kategorii C uprawnia do prowadzenia pojazdów samochodowych o masie przekraczającej 3,5t (z wyjątkiem autobusów), ciągników rolniczych i pojazdów wielobieżnych. Osoba ubiegająca się o uprawnienia kat. C musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy kat. B. Kurs można rozpocząć na 3 miesiące przed ukończeniem wymaganego wieku lub wcześniej, o ile kandydat posiada kwalifikację wstępną na przewóz rzeczy.

Uprawnienia posiadaczy prawa jazdy kat. C

Nabycie uprawnień w kategorii C przydatne jest do podjęcia pracy zawodowej, która wymaga umiejętności prowadzenia aut dostawczych. Ponadto, kategoria C uprawnia także do kierowania:
 • pojazdami powyżej 3,5 t z przyczepą lekką, czyli o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg,
 • pojazdami z kategorii AM,
 • ciągnikiem rolniczym – wyłącznie na terenie Polski,
 • ciągnikiem rolniczym z przyczepą lekką - wyłącznie na terenie Polski,
 • pojazdem wolnobieżnym (np. walcem) – wyłącznie na terenie Polski,pojazdem wolnobieżnym z przyczepą lekką - wyłącznie na terenie Polski.
 • pojazdem wolnobieżnym z przyczepą lekką - wyłącznie na terenie Polski.

Kurs teoretyczny na prawo jazdy kat. C

W trakcie 20 godzin zajęć teoretycznych, kursantom przekazywana jest wiedza dotycząca przepisów prawa drogowego, zasad zabezpieczania ładunków, czasu pracy kierowcy czy obsługi i eksploatacji pojazdów. Zajęcia mają formę grupową, odbywając się w nowoczesnych, bogato wyposażonych salach wykładowych w naszej placówce. Istnieje możliwość ustalenia indywidualnych spotkań z wykładowcą w dogodnych dla kursanta terminach – w tym również w weekendy oraz w godzinach popołudniowych.

prawo jazdy kategoria C, C+E Kielce

Prawo jazdy kat. C: nauka jazdy

Zajęcia praktyczne w ramach kursu prawa jazdy kategorii C to ćwiczenie umiejętności prowadzenia pojazdów ciężarowych pod okiem doświadczonych instruktorów. W trakcie 30 godzin zajęć udzielają oni cennych wskazówek i korygują popełniane przez kursanta błędy. Nauka realizowana jest w spokojnej i miłej atmosferze, która sprzyja efektywnym ćwiczeniom. Kursant ma możliwość ustalenia z instruktorem indywidualnego harmonogramu zajęć, który zapewni najbardziej dogodny czas nauki.

Egzamin państwowy na prawo jazdy kat. C

Państwowy egzamin na prawo jazdy kat. C przeprowadzany jest przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Podobnie jak wszystkie egzaminy uprawniające do kierowania pojazdami, egzamin kat. C składa się z dwóch części:
 • teoretycznej – obejmującej 32 pytania zamknięte (20 pytań podstawowych i 12 specjalistycznych), w których należy wskazać jedną prawidłową odpowiedź. Punktacja pytań jest zróżnicowana. Egzamin uważa się za zdany, jeśli osoba egzaminowana uzyska przynajmniej 68 z 74 punktów.
 • praktycznej – obejmującej jazdę samochodem po placu manewrowym, sprawdzenie umiejętności wykonywania czynności kontrolno-obsługowych, takich jak kontrola poziomu płynów w pojeździe czy działania świateł, oraz jazdę w ruchu drogowym.
prawo jazdy kategoria C Kielce


Dbamy o rzetelne przekazywanie wiedzy i przykładamy dużą uwagę do szkolenia kierowców, dlatego rzadko zdarza się, aby nasi kursanci nie uzyskali pozytywnego wyniku egzaminu. Jednak w przypadku niepowodzenia oferujemy możliwość dokupienia dodatkowych godzin doszkalających, podczas których wybrany instruktor postara się jeszcze raz przećwiczyć z kandydatem wszystkie manewry sprawiające trudności, aby kolejne podejście do egzaminu zakończyło się pozytywnym wynikiem.

Zapisy na kurs prawa jazdy kat. C

Przed rozpoczęciem szkolenia kandydat musi uzyskać numer identyfikujący profil kandydata na kierowcę (PKK). W tym celu należy zgłosić się do Wydziału Komunikacji i Transportu w swoim Starostwie Powiatowym, gdzie składa się (osobiście lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą):
 • wniosek o wydanie prawa jazdy kat. C,
 • orzeczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami, do których uprawnia kategoria C,
 • aktualną, kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.
Po weryfikacji złożonych dokumentów urząd wygeneruje numer PKK, który wraz z numerem PESEL kandydata powinien zostać przekazany naszemu ośrodkowi. Numer PKK nie powinien być ujawniany podmiotom, które nie są związane z procesem szkolenia lub egzaminowania.
prawo jazdy kategoria C, C+E Kielce MAN

Dlaczego warto uczyć się w OSK Lider?

OSK Lider to ceniona szkoła jazdy w Kielcach. Działamy od 2002 roku. Średnia zdawalność naszych kursantów utrzymuje się na poziomie 98%. Wciąż powiększa się krąg kierowców wyszkolonych przez naszych instruktorów, a wraz z nim liczba pozytywnych opinii o naszym ośrodku.

Wybierz kurs na prawo jazdy kat. C w OSK Lider.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń (+48 570 577 559) lub wypełnij poniższy formularz:  [tsac_grecaptcha]

  Zarezerwuj kurs

  Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
  ZADZWOŃ DO NAS
  car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram