Kurs na kategorię C i C+E

Czas trwania: 20h teoria + 45h praktyka
Cena kursu:   5900
                      8000zł (z kwalifikacją)
Kwalifikacja łączona kategorii C oraz C+E przeznaczona jest dla wszystkich tych, którzy chcą szybko i wygodnie zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami powyżej 3,5 t z przyczepami
prawo jazdy kategoria CE Kielce

Kurs prawa jazdy kategoria C i C+E Kielce

Zapraszamy na kurs prawa jazdy kategorii C i C+E Kielce, oferowany przez nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców Lider.

Kurs prawa jazdy kategoria C i C+E Kielce – dla kogo?

Od 24 marca 2016 roku wprowadzona została możliwość szkolenia jednocześnie w zakresie dwóch kategorii – C oraz C+E. Skorzystanie z kursu prawa jazdy kategorii C i C+E Kielce pozwala na znaczne skrócenie czasu poświęcanego na realizację szkolenia i załatwienie niezbędnych formalności, a tym samym na szybsze uzyskanie wymarzonych uprawnień. Istotne są również oszczędności – w przypadku chęci zrobienia osobno kursu na kategorię C i osobno kursu na kategorię C+E, koszty wzrosną aż o 650 zł. Dostępność kursu warunkowana jest granicą wiekową. Do kursu prawa jazdy kategorii C i C+E Kielce może przystąpić osoba, która przekroczyła 21. rok życia lub osiągnie go maksymalnie za 3 miesiące. W przypadku osób posiadających już kwalifikację wstępną na przewóz rzeczy, kurs może zostać rozpoczęty w momencie osiągnięcia pełnoletności. Kandydat na kurs prawa jazdy kat. C i C+E Kielce musi posiadać już prawo jazdy kategorii B.

Prawo jazdy kat. C i C+E Kielce – jakie daje możliwości?

Prawo jazdy kat. C i C+E daje szerokie możliwości pracy, przede wszystkim w zawodzie dostawcy i kierowcy krajowego oraz międzynarodowego. Oferowany kurs to propozycja dla osób chcących nabyć uprawnienia do kierowania pojazdami ciężarowymi z przyczepą, w tym pojazdami typu tandem oraz ciągnikami siodłowymi z naczepą.
prawo jazdy kategoria C, C+E Kielce MAN

Zajęcia teoretyczne – prawo jazdy kat. C i C+E Kielce

W ciągu 20h zajęć teoretycznych, kandydatom na prawo jazdy kategorii C i C+E Kielce zostanie przekazana szeroka wiedza zarówno na temat przepisów prawa drogowego, jak i czasu pracy kierowcy, zasad zabezpieczania ładunków czy obsługi oraz właściwej eksploatacji pojazdów. Zajęcia w formie grupowej będą odbywały się w naszym ośrodku. Nie ma jednak problemu, abyśmy ustalili dogodne terminy indywidualnych spotkań, jeśli taki tryb nauki będzie preferowany przez kursanta. Lekcje mogą odbywać się również w godzinach wieczornych i w weekendy.

Zajęcia praktyczne – prawo jazdy kat. C i C+E Kielce

Wykwalifikowana kadra instruktorów z przyjemnością poprowadzi zajęcia praktyczne, w trakcie których kursanci będą mieli okazję do nabycia solidnych umiejętności prowadzenia pojazdu. Aż 45h praktyk to gwarancja dobrego przygotowania do egzaminu na prawo jazdy kat. C i C+E oraz przyszłej jazdy w ramach pracy zawodowej. Podczas zajęć praktycznych kursanci ćwiczą zadania na placu manewrowym oraz biorą udział w ruchu drogowym. Indywidualne podejście do każdego kandydata sprawia, że godziny kursu mogą być w większej mierze przeznaczone na te zagadnienia, które sprawiają kursantowi trudności. Nasi instruktorzy wykazują dużą cierpliwość oraz zaangażowanie. Terminy poszczególnych spotkań ustalane są pomiędzy kursantem i instruktorem, co daje szerokie możliwości dopasowania szkolenia do harmonogramu dnia kursanta.
prawo jazdy kategoria C, C+E Kielce

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. C i C+E Kielce?

Zwieńczeniem kursu łączonego na prawo jazdy kat. C i C+E jest podejście do państwowego egzaminu, przeprowadzanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Jego struktura podobna jest do egzaminu na prawo jazdy kategorii B, gdyż tak samo składa się z dwóch części:
 • część teoretyczna – to zestaw 32 pytań jednokrotnego wyboru, spośród których 20 pytań jest z zakresu podstawowego i 12 z zakresu specjalistycznego. Uzyskanie minimum 68 z 74 możliwych do zdobycia punktów przesądza o pozytywnym wyniku tej części egzaminu.
 • część praktyczna – kandydat musi wykazać się umiejętnościami praktycznymi poprzez prawidłową realizację zadań na placu manewrowym oraz w ruchu drogowym. W tej części sprawdza się również wiedzę kandydata na temat obsługi pojazdu (np. sprawdzanie działania świateł w pojeździe czy kontrola poziomu płynów).

Prawo jazdy kat. C i C+E Kielce – jak się zapisać?

Osoba chcąca rozpocząć realizację kursu na prawo jazdy kategorii C i C+E Kielce, wcześniej powinna skontaktować się z Wydziałem Komunikacji i Transportu w swoim Starostwie Powiatowym, celem złożenia odpowiednich dokumentów. Na ich podstawie przydzielony zostanie numer identyfikacyjny profilu kandydata na kierowcę (PKK). Dokumenty mogą zostać dostarczone do Starostwa osobiście lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej. Wśród nich obowiązkowo należy złożyć:
 • wniosek o wydanie prawa jazdy kategorii C oraz kategorii C+E,
 • orzeczenie od lekarza, w którym stwierdzone zostanie, że kandydat nie posiada przeciwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdów objętych kategorią C oraz kategorią C+E,
 • fotografię w kolorze, o wymiarach 3,5 x 4,5 cm.
Po weryfikacji dokumentów, Starostwo Powiatowe przekaże kursantowi wygenerowany numer PKK, który razem z numerem PESEL należy przekazać naszemu ośrodkowi. W momencie zapisywania się na egzamin, konieczne będzie również przekazanie tych informacji ośrodkowi egzaminacyjnemu.
prawo jazdy kategoria C Kielce

Szkoła jazdy w Kielcach – opinie

Działalność szkoleniową prowadzimy od 2002 roku. Dzięki wysokim wynikom zdawalności egzaminów (98%) oraz profesjonalnemu podejściu do szkolenia kierowców, zyskaliśmy miano jednej z najlepszych szkół jazdy w Kielcach. Będzie nam miło, jeśli dołączysz do grona naszych zadowolonych kursantów.

Zapisz się na kurs prawa jazdy C i C+E Kielce i zyskaj uprawnienia na dwie kategorie na jednym razem.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń (+48 570 577 559) lub wypełnij poniższy formularz:  [tsac_grecaptcha]

  Zarezerwuj kurs

  Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
  ZADZWOŃ DO NAS
  car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram