Kurs na kategorię B

Czas trwania: 30h teoria + 30h praktyka
Cena kursu: od 2700 PLN 
Cena godziny dodatkowej: 90 pln
Cena wykładów: 500 pln
Prawo jazdy kategorii B pozwala na prowadzenie pojazdów osobowych o łącznej masie do 3.5t.
Prawo jazdy kategoria B Kielce - Toyota Yaris
prawo jazdy kategoria B Kielce Toyota Yaris
prawo jazdy kategoria B Kielce
Ośrodek Szkolenia Kierowców LIDER oferuje kurs na prawo jazdy kategorii B, które uprawnia do poruszania się pojazdami osobowymi do 3,5t. Szkolenie przeznaczone jest dla osób dorosłych, jednak dozwolone jest przyjęcie niepełnoletniego kursanta na trzy miesiące przed jego osiemnastymi urodzinami. Każda osoba przed rozpoczęciem kursu zobowiązana jest wykonać badanie lekarskie potwierdzające stan zdrowia umożliwiający prowadzenie pojazdów oraz uzyskać numer PKK (Profil Kursanta Kierowcy).

Zalety posiadania prawa jazdy kat. B

Uprawnienia do kierowania pojazdami dają niezależność oraz mobilność, to największe zalety posiadania prawa jazdy. Jest to również umiejętność wymagana w przypadku wykonywania określonych zawodów lub wymóg wobec absolwentów zawodowych szkół samochodowych. Dla wielu osób prowadzenie auta jest po prostu źródłem przyjemności. 
Prawo jazdy kategorii B uprawniają do poruszania się pojazdem osobowym o określonej wadze, ale również pozwala na prowadzenie:
 • samochodu z przyczepą, o ile dopuszczalna masa całkowita zestawu nie przekracza 3,5 tony,
 • samochodu z przyczepą lekką – masa przyczepy lekkiej to maksymalnie 750 kg. W praktyce oznacza to możliwość prowadzenia furgona lub busa 9-osobowego z małą przyczepką,
 • trójkołowców – posiadanie prawa jazdy kat. B od minimum 3 lat uprawnia do kierowania pojazdami spełniającymi wymogi homologacyjne L5e dla trójkołowych motocykli,
 • motocykli o pojemności silnika do 125 cm3 – to kategoria pojazdów, która mieści w sobie zarówno tradycyjne motocykle, jak i skutery. Osoby posiadające prawo jazdy kat. B od przynajmniej 3 lat, są zwolnione z konieczności uzyskiwania dodatkowego prawa jazdy na motocykl, którego pojemność silnika nie przekracza 125 cm3, a współczynnik mocy do masy pojazdu nie przekracza 0,1 kW/kg,
 • czterokołowców lekkich – niewielkich quadów o masie do 350 kg, które osiągają prędkość maksymalną wynoszącą 45 km/h,
 • czterokołowców – pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej do 550 kg, tj. większe quady oraz mikrosamochody,
 • ciągników rolniczych – o dowolnej masie oraz ciągników z przyczepą lekką.

prawo jazdy kategoria B Kielce Toyota Yaris

Teoretyczny kurs na prawo jazdy kat. B

Podczas 30 godzin zajęć teoretycznych, prowadzonych w naszej placówce, doświadczeni instruktorzy przekażą wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego, omówią najczęstsze błędy kierowców na drodze oraz chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania kandydatów na prawo jazdy. Godzina zajęciowa liczona jest jako 45 minut. Standardowo, zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie grupowej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy ustalili z Państwem harmonogram indywidualnych spotkań, również w porze wieczorowej lub w weekendy. To my dopasowujemy się do Państwa dostępności czasowej.

Nauka jazdy: zajęcia praktyczne

Nauka jazdy prowadzona jest przez doświadczonego instruktora, zaplanowanych jest 30 godzin zajęć praktycznych, podczas których kursanci mają okazję wyćwiczyć umiejętności prowadzenia pojazdu. Zajęcia odbywają się w Kielcach oraz na jednym z naszych dwóch placów manewrowych w Jędrzejowie lub Kielcach. Zapewniamy cierpliwość, miłą atmosferę i indywidualne podejście, dzięki któremu nauka realizowana będzie efektywnie. Od indywidualnych umiejętności kursanta zależy, ile godzin z puli poświęcone zostanie na naukę jazdy po placu manewrowym, a ile po mieście. Gwarantujemy dogodne terminy zajęć, które ustalane będą na bieżąco pomiędzy instruktorem i kursantem.
prawo jazdy kategoria B Kielce Toyota Yaris

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. B?

Po odbyciu kursu teoretycznego i praktycznego kandydat na kierowcę podchodzi do egzaminu państwowego, przeprowadzanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach. Egzamin składa się z:
 • części teoretycznej – 32 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru (20 pytań podstawowych oraz 12 specjalistycznych, o zróżnicowanej punktacji). Pozytywne przejście egzaminu gwarantuje uzyskanie minimum 68 na 74 punkty.
 • części praktycznej – podzielonej na 2 etapy: egzamin na placu manewrowym i egzamin na drogach publicznych. Na wstępie sprawdzana jest również znajomość rodzajów oświetlenia pojazdu oraz płynów eksploatacyjnych, używanych w samochodzie.
W przypadku niezdania egzaminu na prawo jazdy służymy pomocą w lepszym przygotowaniu kandydata do kolejnego podejścia. Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych lekcji, podczas których wybrany instruktor jeszcze raz szczegółowo objaśni zagadnienia sprawiające trudność i pozwoli na ich praktyczne przećwiczenie.

Zapisy na kurs prawa jazdy kat. B

Do zapisania się na prawo jazdy kat. B wymagane jest posiadanie numeru PKK. Można go uzyskać, składając w Wydziale Komunikacji i Transportu właściwego Starostwa Powiatowego odpowiednie dokumenty, wśród których obowiązkowo musi znaleźć się:
 • wniosek o wydanie prawa jazdy kat. B,
 • orzeczenie lekarskie, w którym stwierdzona zostanie zdolność do prowadzenia pojazdów z kat. B,
 • fotografia – wymiary 3,5 x 4,5 cm, w kolorze.
Weryfikacja złożonych dokumentów skutkuje nadaniem numeru PKK, który powinien zostać przekazany naszemu ośrodkowi, a w późniejszym etapie – ośrodkowi egzaminującemu. Dokumenty można złożyć osobiście lub z wykorzystaniem elektronicznej skrzynki podawczej.
prawo jazdy kategoria B Kielce

Lider OSK – polecana szkoła jazdy

Ośrodek Szkolenia Kierowców Lider w Kielcach to placówka z renomą. Prowadzimy kształcenie kierowców od 2002 roku. W ciągu 18 lat działalności mieliśmy przyjemność wyszkolić 8649 kandydatów na kierowców, z czego aż 98% osób stało się szczęśliwymi posiadaczami prawa jazdy kategorii B oraz innych kategorii. Nasza Szkoła Jazdy cieszy się dobrymi opiniami wśród kursantów i absolwentów.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń (+48 570 577 559) lub wypełnij poniższy formularz:  [tsac_grecaptcha]

  Zarezerwuj kurs

  Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
  ZADZWOŃ DO NAS
  car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram