hello world!

Kto może ubiegać się o prawo jazdy?

Mimo że wyróżniamy wiele kategorii prawa jazdy, to największą popularnością cieszy się prawo jazdy na kategorię B. Jest to dokument, który daje nam uprawnienia do kierowania samochodami osobowymi. Trzeba jednak wiedzieć, że nie każdy może się o niego ubiegać. Jednym z podstawowych warunków jest ukończenie 18. roku życia. Jakie jeszcze warunki musi spełniać osoba ubiegająca się o uzyskanie takiego dokumentu? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do prz eczytania!

Najważniejsze wymagania

Każda osoba ubiegająca się o prawo jazdy musi mieć ukończone 18 lat - to właściwie jedno z najbardziej znanych wymagań. Trzeba też tutaj podkreślić, że o prawo jazdy mogą ubiegać się jedynie te osoby, które przebywają na terenie naszego kraju minimum 185 dni w każdym roku kalendarzowym. Jest to wymagane, a niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Nie obejdzie się również bez orzeczenia lekarskiego, które mówi o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem. Aby je uzyskać, to należy udać się do lekarza mającego uprawnienia do przeprowadzania badań kierowców, jak i kandydatów.

Następny wymóg to ukończenie szkolenia. Tego typu szkolenia przeprowadzają ośrodki, które uzyskały odpowiednie pozwolenie starosty. Na terenie każdego mniejszego, czy większego miasta funkcjonuje przynajmniej kilka tak zwanych szkół jazdy - więc jest w czym wybierać. Warto tutaj podkreślić, że szkolenie w szkole jazdy można rozpocząć już 3 miesiące przed ukończeniem 18. roku życia. Końcowy etap uzyskania prawa jazdy to zaliczenie egzaminu państwowego w tzw. WORD-zie.

Jak znaleźć dobrą szkołę jazdy?

Wraz z podjęciem decyzji o uzyskaniu prawa jazdy kategorii B, przychodzi czas na znalezienie szkoły jazdy. Choć mogłoby się to wydawać łatwym zadaniem, to jest zupełnie na odwrót. W końcu każdy przyszły kierowca chciałby zostać jak najlepiej zostać przygotowany do państwowego egzaminu. Z tego powodu warto wybierać sprawdzone szkoły jazdy. Idealnym przykładem jest nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców Lider, który działa na terenie Kielc. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram