hello world!
prawo jazdy c

Jak wygląda kurs na prawo jazdy kat. C+E?

Standardowo prawo jazdy kategorii C uprawnia nas do prowadzenia pojazdów, których całkowita masa przekracza 3,5 tony, ciągników rolniczych oraz pojazdami wolnobieżnymi. W przypadku pojazdów wyposażonych w dodatkową przyczepę wymogiem jest oczywiście posiadanie prawa jazdy kategorii C+E. W kontekście obowiązków, jakie są narzucone osobom chcącym ubiegać się o tego rodzaju uprawnienia, warto wspomnieć, iż przede wszystkim należy tutaj ukończyć 21 lat. Pewnego rodzaju odstępstwem od tego jest uzyskanie świadectwa kwalifikacji zawodowej w trakcie trwającego 280 godzin kursu. Wówczas o prawo jazdy kategorii C+E mogą ubiegać się także osoby, które ukończyły 18 lat.

Gdy spełnimy ten warunek, kolejnym krokiem, jaki musimy poczynić w kierunku ubiegania się o prawo jazdy kategorii C+E, jest oczywiście założenie PKK (Profil kandydata na kierowcę) w starostwie powiatowym. Warto pamiętać, iż aby móc założyć PKK, niezbędne będzie tutaj też posiadanie odpowiedniego, kolorowego zdjęcia (podobnie jak w przypadku innych dokumentów), zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz zaświadczenia z poradni psychologicznej. Wówczas, gdy już uzyskamy Profil Kandydata na Kierowcę, możemy udać się do szkoły w celu zapisania się na kurs prawa jazdy kategorii C+E.

Przebieg kursu na prawo jazdy kat. C+E

W przypadku prawa jazdy kategorii C+E mamy dwie odrębne możliwości, jeżeli chodzi o kurs, ponieważ możemy zapisać się do WORD-u, gdzie przejdziemy teoretyczny egzamin państwowy, a następnie po przejściu szkolenia w szkole jazdy będziemy mogli przystąpić do egzaminu praktycznego. W drugim przypadku możemy po prostu zapisać się do szkoły nauki jazdy, gdzie odnośnie prawa jazdy kategorii C+E czeka nas łącznie minimum 20 godzin zajęć teoretycznych oraz 25 godzin zajęć praktycznych. Po zaliczeniu wszystkich godzin szkolenia musimy przystąpić do tak zwanego egzaminu wewnętrznego, zaś gdy go zaliczymy, będziemy mogli przystąpić do egzaminów państwowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram