hello world!

Jak się zachować na egzaminie z prawa jazdy?

Aby zdobyć prawo jazdy, konieczne jest ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu teoretycznego i praktycznego. Niektórzy bardziej obawiają się części teoretycznej, inni praktycznej, ale w przypadku obu egzaminów kursantom towarzyszy stres. Podczas egzaminu najważniejsza jest oczywiście umiejętność poprawnego jeżdżenia i znajomość przepisów, ale zachowanie zdającego również może mieć wpływ na wynik egzaminu. Jak się zachować na egzaminie z prawa jazdy? Wyjaśniamy.

Jak poradzić sobie ze stresem?

Największym problemem podczas egzaminu jest stres. Może sparaliżować na tyle, że nawet osoba, która doskonale jeździ, popełnia mnóstwo błędów. Na egzaminie teoretycznym przytłaczać może świadomość, że czas testu jest ograniczony. Lepiej jednak zastanowić się nad odpowiedzią, niż zaznaczać szybko cokolwiek. Czasu powinno bez problemu wystarczyć.

Na egzaminie praktycznym dominuje świadomość, że każdy ruch kursanta jest obserwowany przez egzaminatora. Pomóc może próba wyobrażenia sobie, że zamiast egzaminatora obok siedzi instruktor, i ten wyjazd nie różni się niczym od nauki jazdy. Pomocne mogą być również głębokie wdechy i wydechy, czy wypicie melisy przed egzaminem.

Przed rozpoczęciem jazdy warto sprawdzić wszystko kilka razy. Szkoda byłoby nie zdać egzaminu z powodu niezapalonych świateł czy niezapiętych pasów.

Jak się zachować na egzaminie z prawa jazdy - zachowania, których należy unikać podczas egzaminu

Egzaminator powinien oceniać kursanta w sposób obiektywny, jednak nieodpowiednim zachowaniem można sprowokować go do doszukiwania się błędów. Najważniejsze jest to, by być miłym. Egzaminator nie jest wrogiem, którego należy traktować z niechęcią. Nie powinno się również przesadzać w drugą stronę. Zagadywanie go także nie jest najlepszym pomysłem.

Jeśli w czasie egzaminu, egzaminator uzna, że zrobiło się błąd, nie należy się z nim kłócić. Nie przyniesie to żadnych korzyści, a może jedynie zaszkodzić. Warto pamiętać, że na tę samą osobę można trafić przy kolejnym podejściu do egzaminu.

Nie należy również się popisywać i pokazywać swojej nadmiernej pewności siebie podczas jazdy.

W przypadku egzaminu teoretycznego niedozwolone jest ściąganie. Brak wiedzy teoretycznej stanie się problemem prędzej czy później.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram