hello world!
prawo jazdy

Jak przygotować się do testów na prawo jazdy?

Testy na prawo jazdy to ostatni etap kursu, który upoważnia do uzyskania dokumentów uprawniających do prowadzenia samochodu osobowego, ciężarówki lub motocykla. Przed przystąpieniem do egzaminów państwowych należy odbyć szkolenie teoretyczne, jazdy w mieście oraz zdań egzaminy w szkole jazdy.

Rodzaje kursów na prawo jazdy

Kursy na prawo jazdy dzieli się w zależności od rodzaju pojazdów, które po zdaniu egzaminów właściciel prawa jazdy będzie mógł prowadzić. Szkoły nauki jazdy zazwyczaj prowadzą zajęcia w czterech kategoriach: kurs prawa jazdy w kategorii B, w kategorii C, w kategorii C+E oraz w kategorii C i C+E. Niezależnie od wybranego kursu każdy uczestnik musi wziąć udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, a następnie zdać egzamin państwowy.

Jak zdać egzamin na prawo jazdy?

 Przed przystąpieniem do egzaminu państwowego na prawo jazdy należy odbyć kurs przygotowujący w szkole nauki jazdy. Składa się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Ilość godzin uzależniona jest od kategorii, w której szkoli się kursant. Podczas zajęć teoretycznych przekazywana jest wiedza na temat przepisów prawa drogowego, a jeśli chodzi o ciężarówki również wiedza, jak zabezpieczyć przewożony towar, aby dotarł on na miejsce bezpiecznie. Z kolei podczas zajęć praktycznych kursant uczy się wykorzystywania wiedzy teoretycznej w praktyce oraz nabywa umiejętności sprawnego poruszania się po drogach. Aby zdać teoretyczny egzamin państwowy należy prawidłowo odpowiedzieć na pytania opisujące postępowanie kierowcy podczas określonych sytuacji drogowych oraz wykazać się wiedzą z przepisów drogowych. Warto, aby kursant zaznajomił się więc z przykładowymi pytaniami testowymi dostępnymi w ośrodku szkolenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram