hello world!

Czym są jazdy doszkalające?

Ośrodki szkolenia kierowców, jak OSK Lider, przygotowują kursantów do praktycznej jazdy, jako kierowca, po wcześniejszym zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Nauka jazdy stanowi podstawę dla działalności wszystkich ośrodków szkolenia kierowców, jednak na tym ośrodki nie poprzestają. Ważną częścią pracy OSK są także jazdy (godziny) doszkalające. Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie doszkolić kursanta lub kierowcę. Są to dodatkowe jazdy, nie są obowiązkowe, a ich rolą jest poprawa umiejętności u danej osoby. Często jest to też związane z tym, że młody kierowca niekoniecznie dobrze i pewnie czuje się po wyjeżdżeniu obowiązkowych godzin. Jazdy doszkalające, mają wtedy za zadanie utwierdzić go w jego umiejętnościach i rozwiać wątpliwości. Pamiętać należy, że komfort psychiczny jest przy jeździe samochodem niezwykle ważny.

Jazdy doszkalające – kiedy?

Jazdy doszkalające, jak już zostało nadmienione, cieszą się popularnością wśród przyszłych kierowców, będących dopiero przed pierwszym egzaminem. Mają za zadanie doszlifować umiejętności, przed egzaminem właściwym. Korzystają z nich bardzo chętnie także osoby, które zdały egzamin, a mimo to, nie czują się pewnie za kierownicą. Korzystają z tego również osoby, u których minęło bardzo wiele czasu od ostatniej jazdy samochodem. 

Nauki doszkalające są dobrym sposobem na doszkolenie warsztatu, również wśród doświadczonych kierowców. Nieważne wiec, czy jesteśmy tuż przed egzaminem, czy krótko po nim, lub mamy prawo jazdy – zawsze możemy dokupić jazdy doszkalające. Podczas tych jazd będziemy nabierać wprawy z samego kierowania pojazdem. Drugą zaletą takich jazd jest możliwość zadawania pytań i uzupełnienia wiedzy teoretycznej na polu praktycznym. Warto zaznaczyć, że jazdy doszkalające dają kierowcy pełną dowolność wyboru tras oraz manewrów, ponieważ to kursant wie, czego potrzebuje, a rolą instruktora jest odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, służąc wiedzą i doświadczeniem, oraz stosownymi radami. Takie rozwiązania są doskonałym sposobem na to, aby uzupełnić w swojej jeździe te braki, których wyeliminowanie poprawi nasz komfort psychiczny, i przełoży się na bezproblemową, bezpieczną jazdę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram