hello world!
jazdy doszkalajace

Czym są jazdy doszkalające?

Ośrodki szkolenia kierowców, jak OSK Lider, mają za zadanie przede wszystkim przygotować kursanta do praktycznej jazdy, jako kierowca, po wcześniejszym zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Nauka jazdy stanowi podstawę dla działalności wszystkich ośrodków szkolenia kierowców, jednak na tym ośrodki nie poprzestają. Ważną częścią pracy OSK są także jazdy doszkalające. Jak sama nazwa wskazuje, mają one za zadanie doszkolić kursanta lub kierowcę. Są to dodatkowe jazdy, które nie są wymagane w żaden sposób prawem, nie są obowiązkowe, a ich rolą jest poprawa umiejętności u danej osoby. Nie zawsze jednak chodzi o same umiejętności, często jest to też związane z tym, że młody kierowca niekoniecznie dobrze i pewnie czuje się po wyjeżdżeniu obowiązkowych godzin. Jazdy doszkalające, mają wtedy za zadanie utwierdzić go w jego umiejętnościach i rozwiać wątpliwości. Pamiętać należy, że komfort psychiczny jest przy jeździe samochodem niezwykle ważny.

Jazdy doszkalające – kiedy?

Jazdy doszkalające, jak już zostało nadmienione, cieszą się popularnością wśród przyszłych kierowców, będących dopiero przed pierwszym egzaminem. Mają za zadanie doszlifować umiejętności, przed egzaminem właściwym. Korzystają z nich bardzo chętnie także osoby, które zdały egzamin, a mimo to, nie czują się pewnie za kierownicą, lub gdy od ostatniego razu gdy prowadzili samochód, minęło bardzo wiele czasu. Z uwagi na to, że odbywają się one specjalnie oznaczonym pojazdem, ze słynnym „L”, świeżo upieczony kierowca, lub kierowca z długą przerwą, mogą spokojnie odbywać jazdy w terenie, bez obawy o spowodowanie wypadku, ponieważ zawsze jest z nimi instruktor, który nad wszystkim czuwa. Nauki doszkalające są dobrym sposobem na doszkolenie warsztatu, również wśród doświadczonych kierowców, choć korzystają z nich zdecydowanie o wiele częściej osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z jazdą autem. Nieważne wiec, czy jesteśmy tuż przed egzaminem, czy krótko po nim, lub mamy prawo jazdy – zawsze możemy dokupić jazdy doszkalające. Podczas tych jazd zarówno będziemy nabierać wprawy z samego kierowania pojazdem, jak i poprzez zadawanie pytań, uzupełnimy swoją wiedzę teoretyczną, dodatkowo na polu praktycznym. Warto zaznaczyć, że jazdy doszkalające dają kierowcy pełną dowolność wyboru tras oraz manewrów, ponieważ to kursant wie, czego potrzebuje, a rolą instruktora jest odpowiedzieć na to zapotrzebowanie, służąc wiedzą i doświadczeniem, oraz stosownymi radami. Jazdy doszkalające są doskonały sposobem na to, aby uzupełnić w swojej jeździe te braki, których wyeliminowanie poprawi nasz komfort psychiczny, i przełoży się na bezproblemową, bezpieczną jazdę.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarezerwuj kurs

Nie czekaj. Zacznij kurs na prawo jazdy już teraz!
ZADZWOŃ DO NAS
car linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram